“Wick drains”, pazīstamas arī kā saliekamās vertikālās drenāžas (PVD), ir saliekamas ģeotekstila plastmasas sloksnes ar filtru, kas apvilktas ar plastmasas filtru, ar veidotiem kanāliem. Tie darbojas kā drenāžas ceļi, lai aizvadītu kapilāro ūdeni no mīkstas saspiestas grunts, tādējādi tā ātrāk konsolidējas, bieži vien no konsolidēšanās laiks tiek samazināts no gadu desmitiem līdz mēnešiem.

wick-pvds-band-drains

Biežākie pielietojumi

Parasti izmanto mīkstās, piesātinātās smalkgraudainās gruntīs, piemēram, mālsmilts, māls, kūdra, dūņas, raktuvju nogulsnes un bagarēšanas grunts, ar lielu poru ietilpību un parasti piepildītas ar ūdeni (pilnībā piesātinātas)
Paātrināt drenāžu
Konsolidēt dīķus un izskalošanas laukumus

Process

“Wick drains” jeb PVD sastāv no saliekamas sloksnes, kas ir ideāli piemērota ūdens transportēšanai. Elastīgā serde parasti ir izgatavota no polipropilēna, un abās pusēs ir rievas, kas ļauj ūdenim netraucēti plūst. Kodols ir ietīts spēcīgā un izturīgā ģeotekstila filtra audumā ar lieliskām filtrēšanas īpašībām, kas nodrošina brīvu kapilārā ūdens iekļūšanu drenāžā. Tas arī novērš smalkās frakcijas izskalošanu no blakus esošajām gruntīm, neveidojot aizsērējumus.

Drenāža tiek novadīta uz leju caur dobu serdi, kas uzstādīta uz ekskavatora vai celtņa masta un apakšā savienota ar noņemamu enkurplati. Lai drenāžu ievietotu projektētajā dziļumā, izmanto vibratoru vai statisko metodi. Pēc tam tas tiek noņemts, atstājot drenāžu paredzētajā vietā/dziļumā. Pēc tam drenāža tiek nogriezta zemes virsmas līmenī, tai tiek pievienota jauna enkurplāksne, un masts tiek pārvietots uz nākamo vietu. Uzstādīto vertikālo drenāžas shēma nodrošina īsus drenāžas ceļus kapilārajam ūdenim, kas paātrina konsolidācijas procesu un samazina būvniecības laiku.

Priekšrocības

Ātrā uzstādīšana
Paātrina drenāžu un līdz ar to arī samazina būvniecības laiku

Kvalitātes nodrošināšana

Mēs varam nodrošināt kvalitāti, izmantojot:

  • Automatizētu datu reģistrēšanu, lai reģistrētu visus uzstādīšanas parametrus
  • Izmēģinājuma zonas monitorings, lai pierādītu projekta pieņēmumus