,,Jet grouting" tehnoloģija izmanto liela ātruma šķidruma strūklas, lai veidotu dažādas ģeometrijas cementētu grunti gruntī.

Jet grouting illustration

Biežākie pielietojumi

Bieži vien vēlamais risinājums jebkurā situācijā, kad nepieciešams kontrolēt gruntsūdeņus vai veikt rakšanas darbus nestabilā augsnē (ūdens nesošā vai citā veidā)
Zem esošiem pamatiem
Rakšanas atbalsts
Būvbedres apakšas noblīvēšana

Process

Ar ,,Jet grouting"uz vietas tiek veidota gruntsbetona ģeometrija, izmantojot injekciju monitoru, kas piestiprināts pie urbja masta gala. ,,Jet grouting" monitors tiek virzīts līdz maksimālajam apstrādes dziļumam. Pēc tam no monitora atverēm tiek iedarbinātas liela ātruma strūklas (cementa java ar ūdeni un gaisu pēc izvēles). Strūklas erodē un sajauc grunti ar cementa javu, kamēr urbja masts un monitors tiek pagriezts un pacelts.

Atkarībā no pielietojuma un grunts veida tiek izmantots viens no trim variantiem: viena šķidruma sistēma (šķidrā javas strūkla), dubultā šķidruma sistēma (šķidrā javas strūkla ar gaisu) un trīskāršā šķidruma sistēma (šķidrā javas strūkla ar gaisu un papildus atsevišķu šķidrā javas strūklu). Ar ,,jet grouting" procesu tiek veidoti gruntsbetona paneļi, pilnas kolonnas vai daļējas kolonnas ar projektēto stiprību un/vai caurlaidību.

Gruntsbetona ģeometrija un fizikālās īpašības projektē, pamatojoties uz konkrētajiem grunts apstākļiem objektā. Tā kā tā ir uz eroziju balstīta sistēma, augsnes erodējamībai ir liela nozīme ģeometrijas, kvalitātes un ražošanas prognozēšanā. Nesasaistītas augsnes parasti ir vairāk erodējamas, izmantojot “jet grouting” nekā saistītās augsnes.
 

Priekšrocības

Efektīvs visplašākajā augsnes tipu diapazonā starp visām injicēšanas sistēmām, ieskaitot dūņu nogulumus un lielāko daļu mālu
Iespēja izbūvēt grunts betonu ierobežotās telpās un ap tādiem šķēršļiem zem zemes, piemēram, inženierkomunikācijām, nodrošina unikālu projektēšanas elastību
Iekārtas ar mazu augstumu ļauj izbūvēt grunts betonu ierobežotās telpās, piemēram, pagrabos
Iespēja apiet pazemes šķēršļus, piemēram, inženierkomunikācijas, nodrošina unikālu projektēšanas elastību
Var apstrādāt konkrētus grunts slāņus dziļumā, neapstrādājot gruntis virs tiem
Bieži vien var saīsināt nepieciešamo laiku būvdarbiem
Parasti to var izdarīt, netraucējot/nepārtraucot telpu lietošanu
Konteinerizēts, ļoti mobils atbalsta aprīkojums samazina mobilizācijas un demobilizācijas izmaksas un laiku
Bieži vien var saīsināt nepieciešamo laiku būvdarbiem

Kvalitātes nodrošināšana

Ar 40 gadu pieredzi, strādājot visā pasaulē, Keller ir redzējis un īstenojis vairāk jet grouting projektu nekā jebkurš cits būvuzņēmējs pasaulē.

Turklāt pastāvīgie tehnoloģiju uzlabojumi, piemēram, Keller patentētā metode kolonnu diametra noteikšanai - akustisko kolonnu inspektors jeb ACI - nodrošina projekta prasību izpildi.