Zemas kustības (sablīvēšanas) injekcijas ietver javas ar zemu sablīvējumu ievadīšanu, lai sablīvētu irdenu, granulētu grunti un stabilizētu pazemes tukšumus vai padziļinājuma bedres.

Compaction grouting illustration

Biežākie pielietojumi

Piemērots šķembu aizpildījumiem, slikti izvietotiem aizpildījumiem, irdenām vai sabrukušām gruntīm, karsta apstākļiem un sašķidrināmām gruntīm
Bieži tiek izvēlēta apstrādei zem esošām konstrukcijām, jo kolonnām nav nepieciešams konstruktīvs savienojums ar esošajiem pamatiem
Sašķidrināšanas potenciāla samazinšāna
Sēšanas samazināšana
Nestspējas palielināšana
Stabilizēt iegruvumus vai samazināt iegruvumu potenciālu

Process

Injekcijas caurule tiek ievietota, parasti līdz maksimālajam apstrādes dziļumam, un pēc tam, lēnām izvelkot cauruli, tiek injicēta java, veidojot kolonnas ar pārklājošām javas bumbām. Javas  izplešanās izspiež apkārtējās gruntis, un cementēšana palielina apkārtējo granulveida grunšu blīvumu, berzes leņķi un stingrību.

Efektivitāti var palielināt, secīgi veicot sablīvēšanas šuvju iestrādi no primārajām zonām uz sekundārajām. Visās gruntīs apstrādes zonu pastiprina augsta moduļa javas kolonna.

Priekšrocības

Bieži vien tas ir ekonomiskāk nekā parastās pieejas, piemēram, demontāža un nomaiņa vai pāļu darbi
Var veikt vietās, kur piekļuve ir apgrūtināta, un ierobežota telpā

Kvalitātes nodrošināšana

Keller var piedāvāt kompleksus risinājumus, kas apvieno blīvēšanas injekciju ar skarto konstrukciju uzraudzību reāllaikā ar dažādu iekārtu tipiem.