Vibroblietēšana ir grunts uzlabošanas metode, kas ar dziļurbuma vibratoru sablīvē tīru, nesasaistītu granulētu augsni. Šo tehniku pirmo reizi izstrādāja Keller 1930. gados, un kopš tā laika mēs to esam izmantojuši tūkstošiem projektu.

vibroblietesana

Biežākie pielietojumi

Samazināt pamatu sēšanos
Palielina nestspēju, ļaujot samazināt pamatnes izmērus
Palielināt stingrību
Palielināt bīdes izturību
Samazināt filtrāciju
Sašķidrināšanās potenciāla mazināšana
Nodrošināt nogāžu stabilizāciju
Atļaut būvju aizpildīšanu
Atļauj seklo pamatu izbūvi
Zemestrīču izraisītas sānu izplatīšanās novēršana
Ļoti efektīvs smilšu sablīvēšanai un meliorācijai

Process

No celtņa piekārtu vibratoru nolaiž zemē, un parasti to palīdz iespiest ūdens strūkla. Vibrācijas radītā enerģija samazina starpkristāliskos spēkus starp augsnes daļiņām, padarot tās blīvākas, kad vibrators tiek pacelts uz augšu. Pēc tam no zemes līmeņa tiek iebērts smilšu aizbērums, lai kompensētu augsnes tilpuma samazināšanos. Tiek pievienots un sablīvēts vēl vairāk aizbēruma, un vibrators tiek pakāpeniski noņemts, līdz tas ir uzbērts līdz grunts līmenim.

Nepieciešamais apstrādes dziļums tiek izstrādāts katram projektam, un parasti tas ir no 4.57 līdz 15.24 meters, bet maksimālais dziļums ir 36.57meters.

Vibro iekārtas var pilnībā aprīkot ar datu ieguves sistēmu. Sistēmas datus, piemēram, strāvas stiprumu un pacelšanas ātrumu, var ierakstīt un reāllaikā parādīt kabīnē uzstādītajā monitorā kopā ar norādītajām mērķa vērtībām. Šāda uzraudzība ļauj operatoram reāllaikā koriģēt jebkādas novirzes būvniecības procesa laikā, lai vibroblietēšana atbilstu projekta specifikācijām.

Priekšrocības

Daudzpusīga grunts uzlabošanas metode, ko var pielāgot dažādiem augsnes apstākļiem un pamatnes prasībām
Piedāvā ekonomisku risinājumu zemes uzlabošanai
Var veikt gandrīz jebkurā dziļumā
Samērā ātra izpilde, tāpēc turpmākie strukturālie darbi var sekot ļoti ātri
Grunts uzlabošana atļauj standarta seklos pamatus kas noved pie ietaupījuma
Videi draudzīgi, jo tiek izmantoti dabīgi materiāli
Ļoti klusa un ar zemu vibrācijas līmeni
Procesa laikā ir jānoņem tikai neliels grunts daudzums, tādējādi novēršot izmaksas, kas saistītas ar grunts izvešanu, ko rada CFA un urbpāļu sistēmas
Ja tiek izmantots aizbērums, tiek saglabāts sākotnējais vietas augstums

Kvalitātes nodrošināšana

Mūsu izmantoto vibroiekārtu projektē un ražo mūsu iekšējais iekārtu ražotājs tikai Keller uzņēmumu vajadzībām.

Uzņēmumā izstrādātā kvalitātes vadības programmatūra ļauj mums reāllaikā uzkrāt un analizēt datus un pārbaudīt veikto zemes uzlabošanas darbu efektivitāti.

Izpildes laikā parasti tiek reģistrēti dažādi ražošanas parametri, tostarp dziļums, strāva, vilkšanas spēks, pacelšanas/izvilkšanas secība, laiks un datums un elementa numurs.

Lai pārbaudītu kolonnu ražošanas parametrus, var izmantot arī lauka izmēģinājumus, kā arī statiskās slodzes testus, atsevišķus vai kolonnu grupu, materiāla spiedes stiprības testus un kolonnu diametra pārbaudi.