Tā kā esam globāls uzņēmums ar vairāk nekā 10 000 darbinieku 40 valstīs, mūsu darbaspēks ir ļoti kultūru daudzveidīgs. Un katru gadu mēs atzīmējam dažus no galvenajiem notikumiem un svētkiem, kas ir svarīgi kolēģiem visā pasaulē, sākot no Mēness Jaunā gada līdz Starptautiskajai sieviešu dienai un Globālās daudzveidības mēnesim. Lūk, mūsu skatījums uz Diwali.

Diwali - Gaismas svētki - ir krāsains un priecīgs notikums, ko šogad oktobrī svinēs miljoniem cilvēku. Mēs runājām ar Keller kolēģiem, lai noskaidrotu, ko viņiem nozīmē šis notikums.

Kā bērns, kas uzauga Maurīcijā, Leena Veerasami atceras Diwali satraukumu. "Tas sākās nedēļu vai divas pirms tam, kad mēs iztīrījām visu māju, lai viss būtu nevainojami tīrs. Nedēļu gavējām, ēdot tikai dārzeņus, un izdalījām drēbes un citas mantas ģimenei un draugiem, kam tās bija vajadzīgas.

"Pašā dienā mēs agri pamostamies, uzvelkam jaunas drēbes, sakām lūgšanas [pazīstamas kā puja] un visiem saviem draugiem, ģimenei un kaimiņiem nesam mazus maisiņus ar saldumiem. Tā vienmēr bija ļoti priecīga diena, pilna prieka."

Leena, Keller France mārketinga vadītāja, ir tikai viena no miljoniem hinduistu, kas visā pasaulē svin Diwali - gaismas svētkus. Lai gan šis notikums visbiežāk tiek saistīts ar Indiju un hinduismu, tas ir nozīmīga svētku diena daudzās valstīs, un to atzīmē arī citu reliģiju pārstāvji, tostarp džaini, sikhi un nevaru budisti.

Sākot ar sprādzienu

Diwali parasti notiek no oktobra vidus līdz novembra vidum un simbolizē labā uzvaru pār ļauno un gaismas uzvaru pār tumsu.

Svētki Indijā tiek svinēti dažādi - dienvidos diena sākas ar sprādzienu burtiskā nozīmē, izšaujot petardes, bet ziemeļos no rīta tiekas ar ģimeni un draugiem, bet pēc tam ilgi līdz pat naktij bauda uguņošanu.

Diwali svētkos liela nozīme ir uguņošanas ierīcēm, kā arī, protams, gaismām, jo ģimenes izrotā savas mājas ar svecēm un ar eļļu pildītām māla lampām, ko dēvē par diijām, lai simbolizētu ļaunuma aizbēgšanu.

Arī mūsu Indijas birojs Čennajā iesaistās šajā pasākumā, gatavojot rotājumus, dāvaniņas, rīkojot konkursus par vislabāk apgleznotām lampām vai kartītēm un kolēģiem valkājot tradicionālos tērpus.

Ašoks Balguri ir uzaudzis Indijā, bet pēdējos 15 gadus dzīvo Singapūrā, kur tagad ir Keller operāciju vadītājs. "Singapūrā Diwali ir viena no galvenajām valsts svētku dienām. Ir rajons, ko sauc par Mazo Indiju, kas visur ir izgaismots ar skaistiem gaismas dekoriem. Tas viss ir ļoti svinīgi un priecīgi."
Mājās Ašoks, viņa sieva un divi bērni lūdzas Lakšmi, bagātības un labklājības dievietei, izrotā savu māju ar gaismām un skaistu Rangoli - krāsainu rakstu, kas izvietots uz grīdas ārpus mājas.

Singapūras daudzveidība atspoguļojas arī birojā, kur strādā aptuveni 20 dažādu tautību pārstāvji. Diwali, tāpat kā citus reliģiskos un kultūras svētkus, kolēģi atzīmē, pērkot pusdienas vai vakariņas tiem, kas svin svētkus - tas ir aizkustinošs apliecinājums Keller globālajai daudzveidībai.

Nākamā paaudze

Atgriežoties Francijā, Leena vairs nav tik daudz ģimenes lokā kā savulaik Maurīcijā, taču viņa joprojām ar nepacietību gaida Diwali svinības. Patiesībā viņa tagad priecājas par iespēju nodot savas kultūras mantojuma tradīcijas nākamajai paaudzei.

"Manai meitai ir divi gadi, tāpēc šogad viņa būs nedaudz labāk informēta par notiekošo. Viņa pievienosies mums lūgšanās, viņai būs jaunas drēbes, un mēs iedegsim lampiņas. Viņa mācās un dod savu mazo ieguldījumu."