Dažas no mūsu izcilām inženierēm no visas pasaules dalās pieredzē par to, kā viņu karjera ir attīstījusies uzņēmumā Keller.

Assistant Project Manager on Keller site

"Es nepārtraukti esmu iedrošināts progresēt"

Carly Miller
Projekta vadītāja asistente - Keller North America, Čikāga

Es pievienojos uzņēmumam Keller kā būvlaukuma inženieris 2016. gada jūnijā pēc tam, kad pabeidzu Viskonsinas-Medisonas Universitāti un ieguvu ģeoloģiskās inženierijas grādu. Pēdējo četru gadu laikā esmu paaugstināta par projektu inženieri un pavisam nesen - par projektu vadītāja asistentu.

Godīgi sakot, man bija zināmas bažas par pievienošanos nozarei, kurā pārsvarā strādā vīrieši. Bet, kad es piedalījos darba intervijā, viens no inženieriem man teica: "Es esmu vienīgā sieviete inženiere / projektu vadītāja, ar kuru jūs šodien runāsiet, tāpēc, ja jums ir kādi jautājumi par to, kā būt sievietei šajā nozarē, uzdodiet tos." Es sapratu, ka, ja viņa to varēja izdarīt, tad es arī varu. Tikšanās ar viņu man parādīja, ka es varu iekļauties Keller uzņēmumā.

Kopš es pievienojos, cilvēki šeit ir nepārtraukti mudinājuši mani progresēt. Esmu praktisks audzēknis, tāpēc novērtēju to, ka uzņēmums ir ļāvis man izmēģināt jaunas lietas, lai es varētu strādāt pie savām veiksmēm un neveiksmēm un kļūt par labāku inženieri un projektu vadītāju. Man ir bijuši arī daži ļoti atbalstoši mentori, kas ir bijuši gatavi atbildēt uz maniem jautājumiem.

Mans padoms citām sievietēm inženierēm, kas pievienojas Keller, ir - turēties pie tā un nebaidīties no darba būvlaukumā. Pirmie ceļošanas un darba gadi var būt izaicinoši, bet jūs iemācīsieties tik daudz jauna, kas jums palīdzēs turpmākajā darbā. Turklāt atrodiet kādu, kas varētu būt jūsu mentors. Ir svarīgi, lai tev būtu pieredzējuši cilvēki, ar kuriem vari apspriest savas idejas vai ar kuriem vari vienkārši aprunāties, kad tev ir smaga diena.

Female Keller project manager on site

"Pret mani vienmēr ir izturējušies vienlīdzīgi"

Tünde Lorinczi
Jaunākāprojektu vadītāja - Keller Grundläggning, Zviedrija

Es studēju civilo un infrastruktūras inženierzinātni Rumānijā, Klužā-Napokā, un pēc tam ieguvu maģistra grādu ģeotehniskajā inženierzinātnē, kura daļa tika apgūta Austrijas pilsētā Grācā. Tur es pirmo reizi dzirdēju, ka Keller ir viens no lielākajiem un respektablākajiem uzņēmumiem savā nozarē.

Es pievienojos Keller Rumānijā 2015. gadā kā projektēšanas inženieris, un pēc tam man laimējās iespēja asistēt ”jet-grouting” projektā Helsinkos kā būvlaukuma tehniķim. Tas mainīja spēles gaitu - es iemīlējos projektu izpildē, un kopš tā laika esmu projektu inženieris, strādājot objektos Ungārijā, Austrijā, Somijā, Norvēģijā un tagad Zviedrijā, kur esmu jaunākais projektu vadītājs.

Šī joprojām ir profesija, kurā sievietes ir nepietiekami pārstāvētas. Bet es varu teikt, ka man vienmēr ir uzticējušies un pret mani izturējušies vienlīdzīgi.

Mans padoms sievietēm, kuras sāk strādāt šajā nozarē, ir atgādināt viņām, ka mēs esam tikpat spējīgas kā jebkurš vīrietis. Mana pieredze liecina, ka, ja jūs izvirzāt mērķi un esat apņēmīgas, strādīgas un neatlaidīgas, jūs varat sasniegt jebko.

Keller female project engineer on site

"Esmu saņēmusi lielu atbalstu no citām sievietēm uzņēmumā"

Millie Pryphun
Projekta vadītāja asistente -  Keller North America, Florida

Uzreiz pēc koledžas es pievienojos toreizējam HJ fondam un iesaistījos uzņēmuma programmā "Sagatavot indivīdus vadīt ar izcilību" (PILE), kas nodrošina mentoringu un pieredzi dažādās uzņēmējdarbības jomās. Man bija iespēja strādāt par lauka inženieri un mašīnbūves cehā, kā arī tāmēšanas un projektu vadības nodaļā. Pēc studiju beigšanas es kļuvu par projektu inženieri un gada laikā mani paaugstināja par projektu vadītāja asistentu.

Mans grāds ir mašīnbūves inženiera grāds, tāpēc man nebija tipiskas inženiertehniskās pieredzes būvniecības jomā. PILE ļāva man mācīties un pilnveidoties šajā amatā. Uzņēmums mani piesaistīja arī tāpēc, ka Floridas birojam ir mazam uzņēmumam raksturīga sajūta un priekšrocības, taču tas ir aprīkots ar globāla uzņēmuma atbalstu un resursiem.

Esmu saņēmusi lielu atbalstu no citām sievietēm uzņēmumā. Zinot, ka uzņēmumā un nozarē dominē vīrieši, šie kolēģi ir nenovērtējams pieredzes un mentoringa avots. Viena no lielākajām problēmām, ar ko esmu saskārusies, ir tā, ka cilvēki ārpus uzņēmuma neuztver mani nopietni vai netic, ka es varu veikt šo darbu, jo esmu jauna un sieviete.

Mans padoms citām jaunajām inženierēm ir tāds, ka jums ir jābūt gatavām iestāties par sevi un likt sevi sadzirdēt. Lūdziet palīdzību un apmācību, kad tā nepieciešama, un atrodiet mentoru, kas jūs atbalstīs un mudinās pilnveidot sevi.

Keller female product line manager on site

"Vadība ir ļoti atbalstījusi manu tālāko apmācību"

Belen Rodriguez
Produktulīnijas vadītāja, ”Jet-grouting” - Keller Cimentaciones, Madride

Mana karjera uzņēmumā Keller sākās, vēl pirms es pabeidzu inženiertehnisko izglītību, pateicoties stipendijai, kas ļāva man strādāt šeit vasaras mēnešos.
Pēc kursu beigšanas mani pieņēma darbā uz pastāvīgu darbu, bet uzņēmums mani mudināja turpināt studijas. Tāpēc nākamos divus gadus no rītiem es strādāju līgumu slēgšanas nodaļā, bet pēcpusdienās apmeklēju universitāti, lai iegūtu augstāko inženiera grādu. Kopš tā laika Keller vadība ļoti atbalstīja manu tālākizglītību - vēlme mācīties joprojām ir dzīva un padara manu darbu aizraujošu un saistošu.

Tikai 24 gadu vecumā kļuvu par būvdarbu vadītāju, īstenojot daudzus sarežģītus un izaicinošus projektus, un pēdējos trīs gadus esmu produktu līnijas vadītājs, specializējoties“Jet-grouting” tehnoloģijā.

Savas karjeras sākumā es biju noraizējusies par to, ka šajā jomā ir maz sieviešu inženieru - to īpatsvars joprojām ir ļoti zems, jo īpaši būvlaukumu vadībā, kur šajā valstī ir grūti atrast sievietes.

Diemžēl pasaulē joprojām ir daži šauri domājoši cilvēki, kuri uzskata, ka sievietēm nevajadzētu strādāt šāda veida darbu. Man pat bija gadījies, ka viens klients man teica, ka viņš labāk nevēlētos apspriest būvniecības jautājumus ar sievieti. Taču tā vietā, lai mani atbaidītu, šādi komentāri mani ir tikai stiprinājuši. Keller šajās situācijās mani ir ļoti atbalstījis.

Sievietēm joprojām ir ārkārtīgi grūti strādāt šajā jomā, un dažkārt var rasties sajūta, ka ir jāstrādā divreiz vairāk, lai pierādītu savas zināšanas un spējas dažiem cilvēkiem. Tomēr ģeotehniskā inženierija ir aizraujoša joma; katrs projekts ir atšķirīgs un paver daudz jaunu izaicinājumu.

Keller female graduate on site

"Labākais iedrošinājums, ko esmu saņēmusi, ir iespēja strādāt kopā ar citām sievietēm inženierēm"

Danah Crichton
Augstākā līmeņa inženieris - Keller Australia

2019. gada maijā es sāku strādāt uzņēmumā Keller kā inženieris students, un 2020. gada janvārī man tika piedāvāta absolventa inženiera amata vieta. Man vienmēr ir bijusi interese strādāt dažādās situācijās un dažādās vietās, un līdz šim Keller man ir bijusi iespēja to izbaudīt. Kad man tika dota iespēja strādāt par studentu inženieri, es to paņēmu abām rokām un patiešām iejutos cilvēkos un uzņēmumā.

Jau no paša sākuma esmu konstatējis, ka visi šeit ir ļoti pretimnākoši un vēlas mani iesaistīt dažādos darbos. Ikviens labprāt nodod daudz mācību, un tas ir ļoti noderējis tādam cilvēkam kā es, kuram ir ļoti maz pieredzes šajā nozarē.

Mani nekad nav īpaši uztraucis tas, vai cilvēki, kas mani ieskauj darbavietā, ir pārsvarā vīrieši vai sievietes, lai gan sastapties ar citām sievietēm šajā nozarē noteikti ir iedvesmojoši. Patiesībā vislabākais iedrošinājums, ko esmu saņēmusi kā inženiere sieviete, ir iespēja strādāt kopā ar citām ļoti spējīgām un zinošām inženierēm. Esmu tik daudz no viņām iemācījusies, un ceru, ka nākotnē varēšu šo lomu pildīt arī citu jauno inženieru labā.

Jūs saņemat lielu atbalstu no Keller, jo šeit ir ļoti liela pieredze. Esmu saņēmis arī daudz individuāla atbalsta - neviens nekad nav licis man justies muļķīgi par to, ka uzdodu jautājumus (arī muļķīgus), kas ir lieliski!

Keller female designer at her desk

"Vienmēr esmu varējis paļauties uz visas komandas atbalstu"

Emanuela Tomków 
Dizainera asistente - Keller Polija

 

Kā pilna laika darbinieks Keller uzņēmumā strādāju tikai dažus mēnešus, bet pirms tam man bija divas vasaras prakses, strādājot par būvinženieri un attīstot savas projektēšanas prasmes. Man tas ļoti patika, un jaunam cilvēkam, kas vēlas sākt savu karjeru, tas bija lielisks veids, kā iegūt pieredzi. Prakses mani pārliecināja, ka šis ir uzņēmums, kas var man palīdzēt sasniegt manus mērķus. Tagad esmu dizainera asistents šeit, Poznaņā, Polijā.

Esmu šeit iepazinusi daudz lielisku, inteliģentu cilvēku. Pateicoties šādai lieliskai atmosfērai, nekad neesmu jutusies kā "jaunā" - vienmēr esmu varējusi paļauties uz visas komandas atbalstu.

Katru uzdevumu es vienmēr uztveru kā jaunu izaicinājumu. Pateicoties kolēģu pieredzei, es varu katru dienu pilnveidot savas prasmes. Man ir pilnīga brīvība attiecībā uz to, kā es strādāju un veicu uzdevumus, un man ir iespēja piedalīties lielos projektos, kas ļauj sevi pārbaudīt dažādās lomās.

Ja vēlaties mierīgu un ērtu darbu, šī nav īstā vieta jums! Šeit notiek daudz darba, tāpēc jābūt gatavam daudziem izaicinājumiem. Tomēr Keller jums sniegs visu nepieciešamo, lai tiktu galā pat ar vissarežģītākajiem uzdevumiem.