Keller realizē projektus gandrīz visās pasaules valstīs, un bieži sastopami multi-nacionāli būvlaukumi.

Tomēr mūsu SMS2a projekts uzstādīja jaunu rekordu.

No aptuveni 20 darbiniekiem, kas strādā gan ofisā, gan būvlaukumos Norvēģijas meitasuzņēmuma Keller Geoteknikk AS Oslo, ir desmit dažādu tautību pārstāvji. Mūsu Dienvidaustrumu un Ziemeļvalstu (SEN) biznesa vienība vienmēr ir lepojusies ar daudzveidīgu un multikulturālu darbaspēku. Tikai šajā struktūrvienībā Keller ir pārstāvēta deviņās valstīs, kurās runā vēl vairāk valodās, piemēram, Šveicē ir četras valsts valodas: vācu, franču, itāļu, itāļu un romāņu. Un, kad šā gada janvārī BU pievienojās Norvēģija, Zviedrija un Somija, mēs pievienojāmies vēl vairāk valodām.
 

Daudzveidīgs darbaspēks, daudzveidīgas prasmes

Arī projekta komandas izcelsmes valstis ir dažādas. Tikai septiņiem no aptuveni 20 darbiniekiem ir Norvēģijas pase. Pārējie ir no deviņām dažādām valstīm, proti, Austrijas, Vācijas, Grieķijas, Kenijas, Lietuvas, Polijas, Filipīnām, Turcijas, ASV, Polijas un Vācijas.

"Viņiem visiem ir ne tikai atšķirīga kultūras pieredze, bet arī visdažādākās profesionālās prasmes, ko mēs varam labi izmantot šajā sarežģītajā projektā un kas labi papildina viens otru. Tomēr viņiem visiem ir kopīgs tas, ka viņi visi pieder Keller ģimenei," saka Dominiks Gēters, Norvēģijas reģionālais vadītājs.

Jauna dzelzceļa līnija

SMS2a projektā Keller, izmantojot ”dry deep soil mixing” (DDSM) procesu, būvē būvbedri jaunai, aptuveni 10 km garai dzelzceļa līnijai, kas vedīs cauri Mosas pilsētai. Lai uzlabotu Norvēģijā un Zviedrijā dominējošo “ātrā māla” grunti, tiek izmantotas papildu metodes, piemēram, ”Jet-grouting”.

Tā kā šis aizraujošais projekts turpina veidoties, Dominika Gētera vadītajai komandai būs daudz iespēju mācīties no kolēģu kultūrām un valodām uz vietas, kas ir unikāls daudzveidības dzīves un darba piemērs.