Darbs un vecāku pienākumi var būt sarežģīts līdzsvara jautājums labākajos laikos. Taču, ja vēl pievienosim globālo pandēmiju COVID-19, kuras dēļ tika slēgtas skolas un daudziem nācās strādāt par skolotājiem nepilnu darba laiku, viss kļūs vēl sarežģītāk. Keller kolēģi dalās pieredzē, kā viņiem izdevās tikt galā ar vecāku pienākumiem pandēmijas laikā.

Keller family with Keller toy truck

Miguel Sanchez Guijarro 

HSEQ vadītājs Iberia-Latam, Keller Cimentaciones

Dzīvo Madridē, Spānijā

Dzīvoju kopā ar sievu un trim bērniem: Mums slēgšana sākās 15. martā, kad nevienam neļāva iziet ārā. Pavisam nesen pieaugušajiem tika atļauts doties pastaigā dienas laikā, bet bērni drīkstēja iziet tikai no plkst. 12 līdz 19 kopā ar vienu no vecākiem. Pat tad tas ir tikai uz stundu, un mēs nedrīkstam doties tālāk par 1 km no mājas.

Es joprojām apmeklēju objektus, un galvenais izaicinājums ir uzturēt kontaktu ar mūsu cilvēkiem no attāluma. Divas vai trīs dienas nedēļā es dodos uz biroju (vajadzības gadījumā mums ir atļauts iet uz darbu) un palieku tur līdz 15.00, tad atgriežos mājās un turpinu strādāt līdz 19.00 vai 20.00.

Pirms pandēmijas man nācās daudz ceļot; tagad es varu pavadīt vairāk laika kopā ar ģimeni un būt daļa no viņu ikdienas rutīnas. Mēs esam centušies pēc iespējas vairāk pasargāt bērnus no šīs situācijas - domājam, ka tā ir labāk viņu prātam, kad tik daudz informācijas, kas nāk no ārpuses, tas viņiem nav pozitīvi. Kad es esmu mājās, es cenšos palīdzēt saviem bērniem mājas mācībās, bet man tas padodas briesmīgi!

Keller employee with his family

Kevin Wikar

Kellera Ziemeļamerikas apgabala vadītājsDzīvo 

Anapolisā, Merilendas štatā

Dzīvoju kopā ar sievu Kornēliju un diviem bērniem - 17 gadus veco Gabrielu un 14 gadus veco Stefanu. Mūsu valsts jau vairāk nekā mēnesi ir slēgta, lai gan pavisam nesen viss ir sācis atslābināties.

Būvniecība tiek uzskatīta par būtisku, tāpēc trīs dienas nedēļā dodos uz biroju, bet pārējās dienas strādāju no mājām. Dienas mājās ir bijušas izaicinošas.

Mana sieva ir mamma, kas strādā mājās, bijušais profesionālis vides nozarē un ir ļoti labi izglītota, tāpēc viņa ir uzņēmusies vadību bērnu mācībās. Manas meitas skola bija ļoti labi sagatavota tiešsaistes režīmam, tāpēc viņa mēdz izolēties. Stefans mācās vidusskolā, kas bija ļoti nesagatavota, tāpēc aprīlī viņš domāja, hei, vasaras brīvlaiks ir sācies agrāk! Mēs to ātri apturējām.

Viņi, tāpat kā visi pārējie, ir bijuši neapmierināti, taču mēs viņus atbalstām. Mans dēls vēlas iet kopā ar saviem draugiem, un meitai nesen vajadzēja rīkot izlaidumu. Tagad viņa sāk domāt par koledžu. Mēs cenšamies viņu virzīt, lai viņa rūpīgi apsver, kādus priekšmetus un karjeras ceļu izvēlēties, jo daudzās nozarēs vēl ilgi būs sāpīgi.

Attiecībā uz Keller mēs turpinājām novērot lielu pieprasījumu pēc publiskās un privātās infrastruktūras projektiem, un, ņemot vērā situāciju, ir bijis ļoti grūti apmierināt šo pieprasījumu. Nesen esmu sācis ceļot mazliet tālāk. Šajos apmeklējumos mēs veicam visus piesardzības pasākumus, bet, protams, tas rada bažas. Taču, kā es saku saviem draugiem, kad viņi man jautā, kāpēc es dodos uz darbu, šie ir būtiski projekti, kas nodrošina mūsu sabiedrības funkcionēšanu.

Keller employee with her daughter

Lea Cochrane

Mārketinga menedžere, Keller Austrālija dzīvo 

Viktorijā

Dzīvoju kopā ar savu partneri Amosu un trim bērniem: 13 gadus veco Čelsiju, 9 gadus veco Kameronu un 5 gadus veco Ameliju, kura mācās pirmajā klasē sākumskolā. Mums ir arī trīs suņi!

Bērniem ļoti patīk "izo-dzīve", kā mēs to šeit saucam. Viņiem tas nozīmē mākslu un amatniecību, galda spēļu vakarus, pastaigas un izbraucienus, ēdiena gatavošanu, mājiņas un daudz kvalitatīva laika mūsu mājās un ap tām. Tas patiešām veicina viņu radošumu, taču viņiem pietrūkst draugu un citu ģimenes locekļu. Mēs esam jaukta ģimene, tāpēc pusi nedēļas bērni nav šeit, un es varu paveikt vairāk darba.

Kopš ierobežojumu sākuma esam pavadījuši astoņas nedēļas mājās, un tas ir bijis īsts emocionālais amerikāņu kalniņš. Es mīlu cilvēkus un ar prieku dodos uz darbu, lai redzētu savus kolēģus. Esmu cīnījusies ar trauksmi, stresu, vientulību un vispārēju jautājumu - ko es varu darīt, lai šodien tiktu galā? Es arī neesmu dabisks mājas cilvēks. Pirms Covid-19 mūsu sabiedriskā dzīve lielākoties bija brīvā dabā, pilna ar kempingiem un piedzīvojumiem.

Pozitīvi ir tas, ka man ir bijusi iespēja ietekmēt un redzēt savu bērnu panākumus skolas darbā, un es esmu veicinājusi viņu mācīšanos, kas ir bijis liels gandarījums. Turklāt darbam no mājām ir daudz priekšrocību, piemēram, nav jābrauc uz biroju vai skolu.

Mācības mājās ir bijis izaicinājums. Mēs esam pielāgojuši savu māju tā, lai mums visiem būtu vieta, kur sēdēt un strādāt, bet mēs dzīvojam nelielā teritorijā. Turklāt ir jāizveido un jāizmanto dažādi tiešsaistes avotu materiāli no trim dažādām skolām, vienlaikus cenšoties atcerēties, kam šodien ir tikšanās, kurā laikā un izmantojot kuru platformu!

Amēlija mācās lasīt un rakstīt, tāpēc visi viņas darbi tiek veikti ar palīgu un prasa neticamu pacietību. Kameronam ir aptuveni 50 procenti asistēto darbu, un viņam ir nepieciešama kvalitātes pārbaude, jo viņš, iespējams, cerēja, ka dažos darbos varēs iztikt ar minimālu atbildi. Par laimi, Čelsija ir gandrīz pilnīgi patstāvīga. Viņa ir bijusi tik liela palīdze man un iedvesma saviem jaunākajiem brāļiem un māsām.

Par laimi, es strādāju apbrīnojamā, saprotošā uzņēmumā ar lieliskiem cilvēkiem, un es tikai kā vecāks esmu pieredzējis saudzīgus darba apstākļus.

Keller employee with her family

Jessica Church

HR vadītāja, Keller North America dzīvo 

Baltimorā

Es dzīvoju kopā ar vīru Āronu, un mums ir divi dēli - Broudijs, kuram ir sešarpus gadi, un Landons, kuram 31. maijā paliek četri gadi. Mums mājās būs pandēmiska dzimšanas diena!

Sakarā ar rīkojumu palikt mājās mēs varam atstāt mājas tikai uz fiziskām aktivitātēm un pirmās nepieciešamības lietām. Dažas dienas ir patiešām labas, vīrs paveic darbu, un zēni ir salīdzinoši labi audzināti. Dažās dienās tā ir katastrofa ar asarām un vaimanāšanu - viņi katru dienu jautā, kad varēs doties atpakaļ uz skolu un redzēt savus draugus.

Mēs ar vīru strādājam pilnu slodzi, tāpēc nedēļas sākumā mēs pārrunājam savu grafiku, un katru dienu katrs no mums pusi dienas netraucēti pavada mājas birojā. Otrā puse joprojām ir darbs, zvanu, e-pasta vēstuļu kārtošana utt., kā arī bērnudārza audzināšana, neskaitāmu maltīšu gatavošana un izvadāšana uz mūsu ielas rotaļāties.

Esmu iemācījusies dažas lietas, piemēram, ka mans Wi-Fi sasniedz četras mājas tālāk, tāpēc varu iznest savu klēpjdatoru ārā, un mani bērni, šķiet, kliedz un bļauj tikai tad, kad es piezvanu. Un man ļoti pietrūkst darba birojā kopā ar kolēģiem.

Pirms Covid es mēdzu teikt, ka dienā nav pietiekami daudz minūšu un man pietrūkst laika ar maniem zēniem. Tāpēc, neraugoties uz izaicinājumiem, šī situācija ir devusi man laiku būt kopā ar viņiem šajā īsajā bērnības periodā. Strādājošai mammai tas ir kaut kas tāds, ko es nekad nebiju domājusi, ka man būs.

Keller employee with her children

Rosalind Leong

PA direktoriem, Keller ASEAN dzīvo 

Singapūrā

Dzīvoju kopā ar vīru un diviem bērniem: Džeidens ir 11 gadus vecs, bet Šarlote ir deviņus gadus veca. Singapūrā visi, izņemot būtiskos darbiniekus, strādā mājās, un viens ģimenes loceklis drīkst doties ārā, lai kaut ko nopirktu.

Mēs kā ģimene "ķēdes pārtraucēja" laikā esam tikuši galā - mūsu ierobežojumi netiek dēvēti par īstiem ierobežojumiem. Mēs vienkārši paliekam mājās un reizi nedēļā ejam iepirkties. Bērni tagad ir skolas brīvlaikā pēc gandrīz mēnesi ilgas mācīšanās mājās, kas ir atvieglojis situāciju. Semestra laikā katru rītu mums bija jāpieslēdzas tiešsaistes mācību sistēmai, jāpalīdz bērniem iestatīt video zvanus, tad jāpalīdz viņiem ar jautājumiem, jāpārbauda atbildes, jāiesniedz darbi utt.

Galvenais izaicinājums ir bijuši nebeidzamie mājas darbi. Bērniem esot blakus, mājoklī kļūst nekārtīgi, tāpēc mēs nepārtraukti pēc viņiem uzkopjam. Turklāt Singapūrā ir ļoti karsti un mitri laikapstākļi, kas nozīmē, ka katru dienu vairākkārt jāmaina drēbes, tāpēc veļas patiešām ir daudz! Es mācu viņus mazgāt traukus, bet tie bieži vien joprojām ir netīri!

Līdzsvars starp darbu un bērnu audzināšanu nav bijis pārāk slikts. No gaišās puses, es jūtu, ka mēs pavadām vairāk laika kopā. Dienās, kad es nevaru pabeigt darbu dienas laikā, es vienkārši strādāju vēlāk vakarā. Tas, ka man pēc darba nav jāsteidzas mājās, lai viņus paņemtu, nozīmē, ka tas ir elastīgāk.